MATIC ve Bu 7 Altcoin’den Sıcak Haberler: Listeleme de Var!

Kripto para piyasası düzenleyici baskı altında olsa da kendini geliştirmeye devam ediyor. Altcoin projeleri ayı piyasasında yükseltmeler ve ortaklıklar ile geleceğe yürüyor. Bu doğrultuda Polygon (MATIC) önemli bir yükseltme gerçekleştirdi. Piyasadaki sıcak gelişmeleri okuyucularımız için derledik.

MATIC, SOL ve bu 6 altcoin’de sıcak gelişmeler var….

DYdX v4, Squid ve Axelar’ı entegre ediyor

En büyük merkezi olmayan finansal türev platformu olan DYdX, Axelar’ın birlikte çalışabilirlik ağı tarafından sağlanan cross-chain altyapısına dayalı bir çözümü entegre etti. Amaç, Cosmos ekosisteminde kendi uygulama Blockchain modeline sahip olacak olan dYdX sürüm 4’e tek tıklamayla giriş ve çıkışı desteklemek. Entegrasyon, Axelar’ın merkezi olmayan altyapısı üzerinde tek tıklamalı bir cros-chain işlem oluşturucu olan Squid’i kullanacak. Bu, kullanıcıların yaklaşmakta olan dYdX v4 platformuna verimli bir şekilde geçiş yapmalarını sağlayacak.

Venmo, PayPal USD için destek ekledi

Peer-to-peer ödeme platformu Venmo yakında stablecoin PayPal USD (PYUSD)’yi destek ekleyecek. PayPal bir açıklamasında, PayPal’ın ERC-20 stablecoin’ini “önümüzdeki haftalarda” satın almanın mümkün olacağını belirtti. Kullanıcılar PayPal, Venmo veya uyumlu harici cüzdanlar üzerinden PYUSD satın alabilecek ve başkalarına gönderebilecek. Bu, kullanıcıların 2021’de kriptoya kapısını açan Venmo’da işlem yapacakları bir başka altcoin projesine işaret ediyor.

Solana’nın aktif adres sayısındaki düşüş hikayenin sadece bir kısmı

Çoğu kişi son gelişmeleri için Solana’da olumlu olarak değerlendiriyor. Bununla birlikte, Solana kullanan günlük aktif adres sayısı kısa süre önce düşük bir noktaya ulaştı. Ancak Solana Vakfı’nın Layer 1 Blockchain strateji başkanı Austin Federa’ya göre bu gerçeği yansıtmıyor. Ona göre bu “gerçek” kullanıcılarda önemli bir düşüşün göstergesi değil. Federa, “Muhtemelen ağ üzerinde daha az bot çalışıyor. Ancak bizim asıl baktığımız şey ağı kaç insanın kullandığıdır. Gördüğümüz şey, gerçek insanların, kendi ücretlerini ödeyen cüzdanların, saklama verilerinin hala çok sağlam olduğu.” diyor.

Vara, main-net’i açıyor: Yeni bir döneme öncülük ediyor

Vara Network, yenilikçi bağımsız katman-1 merkezi olmayan ağ olan Vara main-net’i resmen başlattı. Bu gelişme, Blockchain teknolojisi ve merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için yeni bir çağ başlatıyor. Bu önemli olay, Blockchain endüstrisi için yenilik ve kullanıcı dostu geliştirme araçları vaat eden önemli bir sıçramayı temsil ediyor. Vara, Blockchain geliştirme için yeni çözümler sağlıyor. Ancak, bununla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda Web2’den Web3’e geçişi basitleştiriyor. Böylece, hem geliştiriciler hem de meraklılar için daha erişilebilir hale getiriyor.

cheqd, kimlik bilgileri ödemelerini tanıttı

cheqd, “Kimlik Bilgileri Ödemeleri “ni başlattığını duyurdu. Bu gelişme, dijital kimlik alanında devrim yaratmaya yönelik çığır açıcı bir adım atan. Altcoin projesi, bu yenilikçi özelliği merkezi olmayan ağına ve SaaS ürünü Credential Service’e entegre etti. Bu özellik, bireylerin ve kuruluşların veri gizliliğini sağlıyor. Bunun yanında kimlik verilerinden para kazanmalarına olanak tanıyor. Bu önemli gelişme, sektör için yeni bir çağın habercisi olan Güvenilir Veri pazarları yaratmaya hazırlanıyor.

Bybit, spot trade için PayPal’ın USD stablecoin’ini listeliyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri ve dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü borsası olan Bybit, PayPal’ın USD stablecoin’i PYUSD’yi spot ticaret için listeliyor. Bybit böylece, altcoin projesi açısından da önemli bir hamle yaptığını duyurdu. Bu listeleme, Bybit için önemli bir kilometre taşını ifade ediyor. Ayrıca, kullanıcılara yeni fırsatlar sağlama ve tekliflerini genişletme konusundaki kararlılığının altını çiziyor. Yaygın olarak kullanılan USDT (Tether) ile eşleştirilecek olan PYUSD, artık Bybit’in spot borsasında işlem görecek

Nexo, CSA STAR Seviye-1 sertifikası aldı

Dijital varlıklar dünyasında tanınmış bir kurum olan Nexo, Cloud Security Alliance’ın (CSA) Security, Trust & Assurance Registry (STAR) Level 1 Sertifikasyonunu aldı. Böylece, altcoin projesi bulut altyapısı güvenliğinde önemli bir adım attı. Bu başarı, Nexo’nun 2019 yılında son derece saygın SOC 2 Tip 2 denetimini ve ISO 27 001 standardizasyonunu başarıyla tamamlamasının ardından geldi. Ayrıca, şirketin müşteri veri güvenliğine ve şeffaf uygulamalara olan bağlılığını sağlamlaştırdı.

Polygon (MATIC) zkEVM ilk büyük yükseltmeyi başarıyla tamamladı

Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu bir zero-knowledge ölçeklendirme çözümü olan Polygon (MATIC) zkEVM, ilk büyük yükseltmesini tamamladı. ForkID5 olarak da bilinen Dragon Fruit yükseltmesi, Polygon (MATIC) zkEVM’nin bu yıl Mart ayında main-net beta olarak piyasaya sürülmesinden bu yana yapılan ilk büyük yükseltme olacak. Polygon’un (MATIC) yükseltmesi 20 Eylül Çarşamba günü TSİ 10:30’da gerçekleşti.

Ethereum geliştiricileri ERC-7512 standardını teklif ediyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Safe, Ackee Blockchain, OtterSec, ChainSecurity, OpenZeppelin ve Hats Finance gibi projelerden bir grup Ethereum geliştiricisi ERC-7512 olarak bilinen yeni bir teklif verdi. Bu öneri, Ethereum Blockchain’deki akıllı sözleşmelerin güvenliğini ve güvenilirliğini artıracak. Ayrıca teklif, sözleşme denetim bilgilerini doğrudan Blockcahin üzerinde doğrulamayı hedefliyor. Böylece lider altcoin, bu alanda bir devrim yaratmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x