Türkiye’de de Tespit Edilen Eris Varyantının Çok Fazla Bilinmeyen Tuhaf Belirtileri Ortaya Çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de tespit edildiğini açıkladığı Eris varyantının çoğu insanın bilmediği. ve fark edemediği belirtileri olduğu iddia edildi.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2023/saglik/…

Milyonlarca insanın ölümüne sebep olan Korona virüsünün ardından şimdi de birçok ülkede görülen Eris varyantı ortaya çıktı.

Ülkemizde de geçtiğimiz haftalarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu varyantın Türkiye’de tespit edildiğini duyurmuştu. Koca, kişilerin yurtdışından temaslı olduğunu ve aynı ilde bulunduklarını söylemişti.

Burun tıkanıklığı ya da burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, boğaz ağrısı ve hapşırma gibi belirtiler virüsün en yaygın belirtileri arasında yer alıyor.

İngiliz Mirror gazetesi, bazı “olağandışı belirtilerin” de olduğunu belirtti. Bedfordshire Üniversitesi’nde Kamu Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Dr. Chris Papadopoulos da Eris varyantının etkisinin kişiden kişiye değiştiğini ve bağışıklık sistemi, aşı durumu ya da daha önce Covid-19 geçirmesinin hastalığın seyrini değiştirdiğini söyledi.

Birçok insanın Eris varyantında fark edemediği belirtiler de şu şekilde:

– Deri döküntüsü– Ağızda veya dilde değişiklikler- ağızda şişme ve dilde veya ağız ve dudakların iç yüzeyinde ülserler gibi– Kızarmış ve ağrılı el veya ayak parmakları– İshal– Boğuk bir ses– Kaşıntılı veya kırmızı gözler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x